top of page

Reiss Motivation Profile naukowy test motywacji wewnętrznej

Mierzenie Twojej motywacji

Motywacja do pracy lub motywacja do nauki... Motywacja do poważnych zmian w życiu... A może szukasz motywacji do diety, uprawiania sportu lub regularnego oszczędzania?

 

Reiss Motivation Profile® (RMP) nakreśli obraz Twojej motywacji wewnętrznej oraz Twoich naturalnych motywatorów, które mogą Cię w tych celach wspierać.  

 

Interpretacja wyników testu Reiss Motivation Profile

Po wykonaniu testu osobowości wg. badań i metodologii Stevena Reissa i jego zespołu naukowego, otrzymasz ode mnie obszerny raport pisemny omawiający wyniki. 

 

Dodatkowo, konsultacja ze mną (certyfikowanym z RMP Masterem) konkretnie wskaże jak interpretować jego wyniki, biorąc pod uwagę Twoje osobiste cele i potrzeby.

 

Pomogę Ci ustalić jakie drobne lub duże zmiany warto wprowadzić w życie, aby łatwiej wytrwać w swoich postanowieniach utrzymując przy tym wysoki poziom energii i motywacji!

Test Reiss Motivation Profile ® to najlepszy życiowy i zawodowy kompas. Daje Ci wgląd w to, co Ciebie napędza, ale też pozwala zrozumieć tajniki motywacji wewnętrznej innych osób.

Z moją pomocą przeprowadzisz test osobowości Reiss Motivation Profile® i uzyskasz Twoje indywidualne wyniki w obszarze 16 motywatorów oraz lepiej zrozumiesz jak wpływają one na Twoje życie, pracę oraz relacje z innymi osobami!

Reiss Motivation Profile przykład.png

Czym jest test Reiss Motivation Profile® (RMP)?

Test osobowości mapujący
Twoją motywację

Dla kogo?

Reiss Motivation Profile® (RMP) czyli tzw. Profil Motywacyjny Reissa, to najlepsze narzędzie psychometryczne z jakim się spotkałam.

To wynik wieloletniej pracy badawczej prof. Stephena Reissa i jego zespołu, popartej analizami wykonanymi na wielu tysiącach respondentów z całego świata.


Twój indywidualny profil motywacyjny pomaga określić, jaką drogę masz obrać, aby osiągnąć swój cel. 

 

Test ten określa indywidualne natężenie 16 kluczowych obszarów - motywatorów, których skala jest unikalna dla każdego człowieka niczym nasze DNA. To pozwala lepiej zrozumieć jakiego rodzaju typy zadań oraz cele będą najbardziej motywujące dla Ciebie lub Twoich pracowników.

Znając swoje wewnętrzne potrzeby oraz podążając za nimi jesteś zmotywowany i szczęśliwy oraz osiągasz lepsze wyniki i czerpiesz większą satysfakcję z tego, co robisz.

 

Reiss Motivation Profile® pomaga zrozumieć osoby mające skrajnie odmienne wartości danego motywatora co my.

 

Test RMP uświadamia nam, że dana osoba ma inne priorytety lub cele i różniącą się od naszej drogę do ich osiągnięcia.

 

Jest to szczególnie ważna wiedza dla lidera. Wiadomo już nie od dzisiaj, że zewnętrze motywatory mają krótkotrwałe działanie, podczas gdy motywacja wewnętrzna jest niczym perpetum mobile. Gdy rozumiesz lepiej wewnętrzne motywatory poszczególnych członków Twojego zespołu i nauczysz się z nich korzystać, uzyskujesz znacznie szerszy (i skuteczniejszy!) "arsenał" środków, które zainspirują Twój zespół do działania.

Reiss Motivation Profile® wykonany w parze pozwala partnerom lepiej zrozumieć wzajemne potrzeby w związku, różnice w zachowaniu i stylu komunikacji.

Profil motywacyjny Reissa cechuje się ogromną uniwersalnością oraz pogłębi Twoją samoświadomość we wszystkich dziedzinach życia!

Jestem certyfikowanym Reiss Motivation Profile ®

Masterem. Za moim pośrednictwem możesz zamówić test wraz z raportem. Przeprowadzę także indywidualne omówienie wyników oraz warsztat z motywatorów odpowiadający na konkretne potrzeby Twojej organizacji.

​Dla Ciebie

  • masz kłopoty z osiąganiem celów i szukasz sposobu jak się z tym problemem uporać

  • chcesz poznać lepiej planować swoją ścieżkę kariery oraz dokonywać lepszych wyborów życiowych

  • chcesz zrozumieć swoje indywidualne talenty i predyspozycje, które szczególnie mocno mobilizują Cię do działania

  • pragniesz nauczyć się lepiej rozumieć swoich bliskich i partnerów zawodowych 

​Dla zespołu i firmy

  • idealne narzędzie do zbudowania kultury organizacji opartej o zarządzanie przez Motywację 3.0

  • stosowany w rekrutacji, do rozwoju kadry zarządzającej, kluczowych talentów oraz całych zespołów

  • chcesz lepiej przydzielać zadania, skutecznie budować i motywować zespół 

  • szukasz sposobu na głębsze zrozumienie jaka kombinacja motywatorów w Twojej grupie może rodzić konflikty, a jaka pomóc Wam osiągnąć sukces 

Przykładowy wynik indywidualnego testu Reiss Motivation Profile® (RMP)

Zamawiasz u mnie wykonanie testu Reiss Motivation Profile®. Generuję dla Ciebie indywidualny link umożliwiający Ci jego wykonanie na specjalnej, w pełni szyfrowanej, platformie online do testów RMP. W teście Reiss Motivation Profile® odpowiadasz na 128 pytań/stwierdzeń, które pomagają zmapować Twoje indywidualne natężenie 16 motywatorów. Cały proces testu zajmie Ci około 20-25 minut.

Jakie 16 obszarow motywacji bada Reiss M

Otrzymujesz nie tylko wynik testu Reiss Motivation Profile® (RMP). Otrzymujesz także obszerny raport.

Aby w pełni zrozumieć indywidualny wynik natężenia Twoich motywatorów - otrzymujesz obszerny raport. Omawia on szczegółowo metodologię badania, jak czytać wyniki testu na motywację.  Następnie opisuje co konkretnie oznacza Twój indywidualny wynik,  który pojawił się na Twoim teście - wskazuje Twoje mocne strony.  A także, raport Reiss Motivation Profile ® opisuje jakie zachowana są dla Ciebie naturalne, co najsilniej Cię motywuje, w jakim środowisku pracy i wzajemnych rekacji kwitniesz.

 

Raport wskazuje też obszary zapalne i potencjalne różnice w postrzeganiu siebie i innych osób o diametralnie odmiennych wynikach danego motywatora.

Pobierz fragment przykładowego raportu Reiss Motivation Profile® (RMP)

Na czym polega omówienie wyników testu Reiss Motivation Profile® z RMP Masterem?

Reiss Motivation Profile ® to więcej niż test na osobowość i raport pisemny. To przede wszystkim wiedza i doświadczenie RMP Mastera jak dogłębnie interpretować te wyniki oraz jaki mają one wpływ na nasze życiowe wybory, zawodowe zachowania, dynamikę relacji międzyludzkich. Jestem certyfikowanym RMP Masterem właśnie, a więc wykonując za moim pośrednictwem test na Profil Motywacyjny Reissa zyskujesz znacznie więcej.

Zyskujesz możliwość indywidualnego omówienia wyników, wspólnego zastanowienia się i uzyskania spersonalizowanych wskazówek, jak można je wykorzystać w realizacji planów. Wskażę Ci jak te wyniki mogą wspierać Ciebie lub Twój zespół w długotrwałym utrzymaniu motywacji w drodze do celu.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, wszystkie tzw. rozmowy feedbackowe (czyli omówienia profilu) Ustalicie, odbywają się elefonicznie lub poprzez skype.

Nie wiesz jeszcze czy chcesz teraz wykonać test na motywację Reiss Motivation Profile®?

Nie szkodzi, rozumiem.  Być może doskonale wiesz co Ciebie mocno motywuje do działania i, co najważniejsze, co pozwala Ci utrzymać tę motywację przez długi czas. Gratuluję! :-)  

Warto poznać też motywatory i preferencje innych osób.  Pamiętaj, to co motywuje i uszczęśliwia Ciebie np. jeżeli chodzi o sposób pracy, sposób spędzania czasu, styl komunikacji niekoniecznie motywuje też innych...

Aby zapobiegać niepotrzebnym nieporozumieniom, skutecznie motywować do działania nie tylko siebie, ale też innych, ważne jest aby rozumieć lepiej ich punkt widzenia.  

bottom of page