Mentoring - zastosowanie i zalety

W Polsce mentoring to jeszcze spora nowość. A tymczasem na świecie aż 70% firm wymienianych na liście Fortune 500 korzysta z mentoringu jako metody rozwoju swoich pracowników. Mentorinng to bardziej partnerskie podejście do szukania rozwiązań niż coaching.

 

Część dużych firm w Polsce posiada swoje programy mentoringowe pomiędzy pracownikami. Ja uzupełniam tę lukę, gdzie nie ma takiego programu lub po prostu szukasz kogoś spoza Twojego otoczenia, kto mógłby stać się Twoim mentorem. Wnieść świeżą i odmienną perspektywę.

Projekt bez tytułu.jpg

Mentoring - podobieństwa i różnice

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy mentoringiem a coachingiem jest fakt, że mentor nie tylko zadaje pytania, ale też aktywnie pomaga znaleźć mentee odpowiedzi. Dostarcza mu wiedzy i dzieli się swoim praktycznym doświadczeniem, gdy ten pominie w swoich poszukiwaniach ważną możliwość lub ryzyko.

Z drugiej strony jednak mentoring to bardziej osobista i nastawiona na zbudowanie relacji forma współpracy niż doradztwo biznesowe.

 

Praca z mentorem to doskonały sposób na rozwój Twoich kompetencji oraz świetne wsparcie w drodze do Twojego wymarzonego celu.

Umów się na spotkanie i spróbuj takiej formy współpracy!

Dlaczego warto?

Dla kogo?

Aby zacząć wprowadzać w życiu zmiany, na początek wystarczy samoświadomość i chęć rozwoju. Tylko tyle i aż tyle.  Ale sama droga do celu niekoniecznie jest krótka i prosta. Przyda się w tej podróży konkretna wiedza, towarzysz i doświadczony doradca.


I tutaj z pomocą mogą Ci przyjść spotkania ze mną. 

 

To sesje "jeden na jeden", gdzie dzielę się moim doświadczeniem, m.in. na temat komunikacji, przywództwa oraz zarządzania.
Ale przede wszystkim pracujemy nad zbudowaniem Twojej wiedzy, umiejętności i kompetencji.

Ilość godzin, czas trwania oraz częstotliwość spotkań jest dostosowana do Twoich potrzeb oraz celu jaki chcesz osiągnąć.

Szczególnie polecam Ci współpracę ze mną jeżeli:

  • z eksperta stajesz się  liderem grupy i chcesz rozwinąć swoje kompetencje managerskie lub przywódcze;

  • pracujesz w zawodzie kreatywnym lub związanym ze sportem i chcesz osiągać cele biznesowe w zgodzie ze swoimi talentami;

  • szukasz kogoś, to pomoże Ci spojrzeć świeżym okiem na problem z jakim borykasz się w Twoim dziale lub firmie;

  • rozwój osobisty jest dla Ciebie obecnie priorytetem. Chcesz zrozumieć lepiej swoje wewnętrzne motywatory i zmienić szkodzące Ci obecnie nawyki.