top of page
JA_w_tańcu_Open_warsztaty_dla_tancerzy_

Warsztaty taneczne z improwizacji, rozwoju artystycznego i kreatywności dla szkół tańca w Krakowie i nie tylko!

"JA w tańcu - Open" to seria warsztatów improwizacji ruchowej i rozwoju artystycznego, dla tancerzy na każdym poziomie zaawansowania. Warsztaty idealne dla szkół tańca - w Krakowie i nie tylko, a także formacji tanecznych oraz grup aktorskich pragnących rozwinąć ruch sceniczny. Jedyna w swoim rodzaju formuła: cechy wspólne każdych zajęć to rozwój kreatywności i świadomości ciała, a jednocześnie każda lekcja kładzie nacisk na inny wymiar budowania osobowości i warsztatu tancerza: wyrażanie emocji, świadomy kontakt z widownią lub kamerą, osobowość vs. wizerunek, szukanie indywidualnego stylu ruchu i wiele wiele innych...

Improwizacja taneczna warsztaty Krakow.j

  • Pod naszym okiem przejdziesz przez ćwiczenia, które rozwijają umiejętność improwizacji i kreatywnego podejścia do tańca.

  • Pogłębisz kontakt ze swoim ciałem, nauczysz się ufać jego impulsom i komunikatom.

  • Poznasz podstawy psychologii twórczości i metody z jakich korzystają artyści szukając nowych rozwiązań w procesie twórczym.

 

Nasze warsztaty prowadzimy głównie w szkołach tańca w Krakowie, ale zdecydowanie się do nich nie ograniczamy! Z naszych usług możesz skorzystać w całej Polsce. 
Aby stworzyć najlepsze warunki do eksperymentów i poszukiwań pracujemy w kameralnych grupach. To gwarantuje, że możemy poświęcić każdemu uczestnikowi odpowiednią ilość uwagi oraz udzielić indywidualnych, spersonalizowanych wskazówek w trakcie ćwiczeń i poszukiwań.

Warsztaty z improwizacji tanecznej czy i kiedy warto przyjść?

OK, tytuł trochę podchwytliwy. Odpowiedź jest jedna: tak, warto przyjść na warsztaty z improwizacji tanecznej. Zawsze. Niezależnie od tego jak długo i dobrze tańczysz.  

 

Korzyści? Znacząco wykraczające poza taniec. Umiejętność improwizacji ćwiczona w jednej dziedzinie życia, daje nam wolność i większą elastyczność w tworzeniu nowych idei i rozwiązań też w innych obszarach! Dlatego warto się zapisać, niezależnie od powodu.

 

I tutaj moglibyśmy zakończyć ten wpis.

Ale ale…o ile odpowiedź na pytanie czy warto wybrać się na improwizację jest zawsze taka sama (TAK! Tak! I jeszcze raz: TAK!), to już powód i cel, dla którego przyjdziesz na nasze warsztaty z improwizacji tanecznej - mogą być różne.

Oto 4 najczęstsze powody:

"Chcę czuć radość i wolność w tańcu"

Chcę się czuć się bardziej sobą w tańcu. Chcę czuć radość i wolność. Ale coś mnie blokuje. Chcę, żeby mój taniec nabrał lekkości i swobody. 

 

Fantastycznie! To doskonały powód aby przyjść na nasze warsztaty z improwizacji tanecznej. Pamiętaj tylko proszę o jednym: improwizacja to stan, w którym plany i oczekiwania powinny… wziąć w łeb. Jeżeli wejdą na salę, mogą Ci przeszkadzać w osiągnięciu tego, na czym najbardziej Ci zależy.  

 

W to miejsce lepiej zabrać ze sobą: ciekawość i otwartość na nowe i nieznane.  Zapraszamy Cię serdecznie i życzymy przede wszystkim fantastycznej zabawy!!! Cokolwiek się wydarzy, jesteś ZDECYDOWANIE na dobrej drodze - improwizacja (gdy już się człowiek z nią troszkę oswoi i zaprzyjaźni) da Ci to, czego szukasz!

"Chcę żeby choreografia, którą tworzę nabrała świeżości i była bardziej pomysłowa"

To też jest super powód, aby iść na nasze warsztaty z improwizacji tanecznej. Tutaj nie ma miejsca na rutynę. Zamiast tego, nasze warsztaty to bezpieczne środowisko do eksperymentów oraz przyglądania się samemu sobie: co mnie blokuje, a co mnie wspiera, gdy generuję nowe pomysły.  

 

Plus, mega bonus - ponieważ bawimy się z baaardzo różnymi jakościami ruchu oraz emocjami, nasze warsztaty z improwizacji tanecznej znacząco rozszerzą Twój ruchowy repertuar i ekspresję artystyczną.

"Jadę na zawody taneczne, a tam jedną z kategorii jest improwizacja taneczna"

Dla tych którzy nie wiedzą, na zawodach jest NAPRAWDĘ tak: dostajesz muzykę, dostajesz temat, masz zatańczyć. Już, teraz, natychmiast. Muzyka może Ci się nie spodobać, temat może nie leżeć. Sędziów to nie obchodzi. Bo istotą improwizacji jest wyrazić siebie, biorąc pod uwagę zewnętrzne okoliczności. Biorąc pod uwagę, A NIE dać się im wessać.

 

Te warsztaty świetnie przygotują Cię mentalnie do uczestnictwa w tej kategorii zawodów tanecznych. Na warsztatach stawiamy przed uczestnikami różne ciekawe wyzwania i zadania rozwijające: czas reakcji, umiejętność improwizacji i generowania ruchu, który NIE BĘDZIE kalką tego co tańczysz w innych kategoriach zawodów.

 

To miejsce bez presji ocen i rankingów. Zamiast tego: podpowiedzi i uwagi.

"Przygnała mnie tutaj ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego. Po prostu, robię to ot tak, dla siebie. Zamierzam się po prostu świetnie bawić."

I to ostatnie zdanie jest tutaj kluczem do sukcesu: jeżeli przychodzisz z lekkim sercem, otwartością, bez ciśnienia i zbytniego nastawienia na bardzo doprecyzowane i sztywne rezultaty, to… prawdopodobnie bardzo z tych warsztatów skorzystasz! :-)  

 

To nie nasz wymysł. Praktycznie wszyscy specjaliści zajmujący się  tzw. "psychologią twórczości* potwierdzają : kreatywność (a tym jest tak naprawdę improwizacja) najlepiej odpala, gdy umiesz sobie odpuścić i uruchomić w sobie takie pozytywne odczucia charakterystyczne dla stanu beztroski i zabawy.  Niby proste, ale niestety przywołanie takiego stanu w dorosłym życiu, gdzie ciągle podlegamy pewnym schematom oraz ocenie - staje się dla nas czasami nad wyraz skomplikowane. 

Nasza codzienność nie zawsze tworzy środowisko sprzyjające kreatywności. Dlatego robimy właśnie te warsztaty.

Wykorzystując m.in. wiedzę z psychologii twórczości, neurobiologii i doświadczenie z parkietu stworzyliśmy dla Was program „ JA w tańcu” poziom Open - warsztaty z improwizacji tanecznej i rozwoju artystycznego.

 

Niezależnie jaki powód Was na te warsztaty przygnał, chcemy abyście mieli miejsce, gdzie rozwijacie, ćwiczycie i utrwalacie w sobie ten stan lekkości, w którym dominuje w nas radość i pasja, a nie wewnętrzny krytyk i zewnętrzna presja.

 

Chodząc regularnie na nasze warsztaty z improwizacji tanecznej, z coraz większą łatwością będziesz wchodzić w stan twórczy. Stan, w którym łatwiej i szybciej możesz skorzystać z Twoich naturalnych pokładów kreatywności (które każdy człowiek posiada!).  

W takich momentach, w których jest to Ci potrzebne. I w takim celu jaki tylko sobie wymarzysz. Nie tylko w tańcu.

Do zobaczenia na sali!!😃

*P.S. Nie wiem czy wiecie, ale jeden z najbardziej wybitnych specjalistów w dziedzinie psychologii twórczości uczy na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest to profesor Edward Nęcka.  Nie musicie studiować na UJocie, żeby liznąć trochę wiedzy od pana profesora.  Zrobił świetny wykład o psychologii twórczości dostępny od czasu do czasu online o tutaj https://www.copernicuscollege.pl/kursy/psychologia-tworczosci

 

Dla maniaków takich jak my, który uwielbiają rozszerzać własną wiedzę - miodzio. 10 wykładów, które swoją długością i szczegółowością umilą Wam niejeden jesienny i zimowy wieczór 😁 

 

Dla mniej wytrwałych - zapraszamy na nasze warsztaty po praktyczne wnioski 😄

bottom of page