top of page

Trenuj z mistrzami! Najlepsze zagraniczne kursy taneczne online

Zaktualizowano: 16 lip 2022

Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zmiany podejścia do treningów tańca, znacząco czasem ograniczając możliwości ćwiczenia tańca na sali tanecznej. Pokazała też jednak, że sporo da się robić także w domu. Szczególnie, jeśli ma się dostęp do najlepszy kursów tanecznych online. A skoro online, to można czerpać z wiedzy i doświadczenia najprawdziwszych mistrzów i gwiazd tańca z całego świata! A ich warsztat warto podglądać zawsze - nie tylko w pandemii. Jakie są zatem najlepsze zagraniczne kursy taneczne online? Oto nasza lista!


Nic nie zastąpi lekcji tańca i warsztatów na żywo. Nie możemy się doczekać, gdy znowu wrócimy do nich w pełnym wymiarze i bez zbędnych obaw i obostrzeń. Ale tymczasem... wykorzystajmy ten moment na spróbowanie czegoś nowego!


STEEZY - obowiązkowe kursy taneczne online dla miłośników tańca nowoczesnego


Jednym z najlepszych i najpopularniejszych kursów tanecznych online na całym świecie jest STEEZY. Jeśli jesteś fanem/fanką takich stylów tanecznych jak hip hop, house, dancehall i jazz funk lub któregoś z im pokrewnych, jest to wręcz dla Ciebie platforma obowiązkowa! I to niezależnie od twojego poziomu zaawansowania - STEEZY oferuje bowiem kursy dla zupełnie początkujących, średniozaawansowanych i niemalże profesjonalistów! Wszystkie zawarte na tej platformie lekcje tańca nagrane są w profesjonalnym studiu i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, co oznacza, że kursanci mają możliwość obejrzenia wszystkich ruchów z dosłownie każdej strony, a także w zwolnionym tempie, czy zapętleniu na konkretnym elemencie. Można też na bieżąco nagrywać samego siebie, aby porównać swoje ruchy z instruktorami oraz ćwiczyć wraz ze znajomymi! STEEZY wyróżnia się także obsadą instruktorską - wśród ekspertów znaleźć można tam m.in. czempiona poppingu - Boogiego Franticka, mistrza świata w Krumpie - Sherwina Salongę, czy mającą na swoim koncie współpracę z Beyonce i Lizzo - Kiirę Harper. Dostęp do wszystkich kursów kosztuje 8,33$ miesięcznie przy opłaceniu z góry za cały rok lub 20$ przy opłacaniu co miesiąc. STEEZY można też przez tydzień wypróbować za darmo.


CLI Studios - jedna z największych baz kursów tanecznych online

Świetną obsadą instruktorską mogą się również pochwalić twórcy bazy kursów tanecznych online CLI Studios. Biorąc udział w zawartych na niej lekcjach, można potrenować z tancerzami i choreografami odpowiedzialnymi za układy takich gwiazd, jak Beyonce, Ariana Grande czy Justin Bieber, a także współpracującymi z programami “Dancing with the Stars” i “World of Dance”. W odróżnieniu od platformy STEEZY, CLI Studios wyróżnia się jednak większą różnorodnością stylistyczną - oprócz hip hopu czy jazz funku, można tutaj potrenować także balet, tap dance, taniec musicalowy, a nawet wziąć udział w zajęciach jogi. Tutaj również znajdą coś dla siebie zarówno zupełnie początkujący tancerze (są nawet zajęcia dla osób, którego nigdy nie tańczyły!), jak i profesjonaliści. Koszt korzystania z CLI Studios jest bardzo podobny do STEEZY - przy wpłacie od razu za cały rok, miesiąc kosztuje 8,25$. Tutaj również istnieje możliwość skorzystania z tygodniowego darmowego okresu próbnego.


Millenium Dance Complex - kursy taneczne online na żywo!

Jeśli zależy ci jednak na kontakcie “na żywo” z instruktorami, istnieje również i taka możliwość! W ten sposób swoje kursy taneczne online prowadzi ekipa Millenium Dance Complex. Wykupuje się udział w jednych zajęciach (w cenie 9,90$), instaluje popularnego Zooma i loguje o ustalonej godzinie, aby wziąć udział w zajęciach z jednym z kilkudziesięciu światowej klasy tancerzy i choreografów. Jak w przypadku poprzednich platform, coś dla siebie znajdą tutaj osoby o różnym poziomie zaawansowania oraz miłośnicy różnych nowoczesnych tańców - m.in. hip hopu, house’u, jazz funku czy tap dance.


Milenium Dance Complex to jedna z najbardziej znanych szkół w Los Angeles, a nawet na świecie. Jej korytarze obwieszone są zdjęciami i autografami gwiazd zawdzięczających tej szkole swoje taneczne szlify: Justina Timberlake’a, Ushera, Pink, Missy Elliot, Janet Jackson i wielu innych... Teraz można doświadczyć jej klimatu i metod uczenia tańca także zdalnie!


Jedyny minus? Różnica czasu pomiędzy Los Angeles a Polską to 9 godzin… Ale na szczęście oferta Millenium Dance Complex to nie tylko lekcje tańca na żywo. Pod linkiem https://redwalltutorials.com można też znaleźć model podobny do wspomnianych wcześniej - czyli z wykorzystaniem wcześniej nagranych zajęć i z opłatą miesięczną.


Galen Hooks - kursy taneczne online z prawdziwą legendą!

Galen Hooks nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesuje się tańcem. Jetem jej ogromną fanką i byłam na jej warsztatach w Londynie.


Ta legendarna choreografka stworzyła jedne z najsłynniejszych współczesnych układów, ale także jest znana z doskonałych programów szkoleń dla tancerzy na wszystkich poziomach zaawansowania.


W pandemii Galen stworzyła też cykl szkoleń online. Warto obserwować jej Instagrama, aby wypatrzeć kolejną okazję do nauki z mistrzynią!


Każdy z powyższych kursów to absolutny światowy top, dzięki któremu poznasz tajniki największych legend świata tańca. Nie ma zatem żadnych wątpliwości, że pomogą ci rozwinąć się niezależnie od tego, ile czasu tygodniowo poświęcasz na treningi. I przede wszystkim - wszystkie z nich możesz spokojnie odbyć w domu. A to aktualnie najważniejsze!


Dodatkowy bonus: lekcje z gwiazdami tańca za darmo


Skoro o Galen Hooks mowa, warto wspomnieć o serii wywiadów pt. „Masterclass Legends” jakie swego czasu przeprowadzila dla DS2DIO. Porozmawiała m.in. z Martym Kudelką, Fatimą Robinson, Travisem Paynem i kilkoma innych tanecznymi legendami. Dodatkowo każdy z nich nagrał przy okazji lekcję, gdzie krok po kroku uczy swojej jednej, wybranej choreografii. Naprawdę niezła perełka, z której można podłapać ciekawe ruchy i figury od najlepszych! Totalnie za darmo! Jeżeli nie znasz jeszcze tych tutoriali, zobacz koniecznie!3 wyświetlenia0 komentarzy

Comentarios


bottom of page