top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Gawinecka

Ćwiczenie wyobraźni - wywiad z Klaudią i Norbertem

Zaktualizowano: 16 lip 2022

Praca nad ruchem, rytmiką, muzykalnością i pamięcią ruchową - to był ich cel i motywacja do dołączenia do naszego projektu. Ale całość okazała się dla nich też po prostu świetną, bardzo dynamiczną, przygodą!


Tym razem o parę słów do kamery poprosiłam osoby, które po raz pierwszy występują w spektaklu tanecznym reżyserowanym przez Mariusza. Ćwiczenia na wyobraźnię od Klaudii i Norberta są trafione w punkt! 👌


Gdy przeprowadzaliśmy ten wywiad, Klaudia i Norbert byli w trakcie egzaminów do szkoły teatralnej.


Tak się składa, że z tą parą Mariusz i ja po raz pierwszy spotkaliśmy się na jednym z naszych warsztatów JA w tańcu, poziom Open. A potem okazało się, że Klaudia i Norbert zdecydowali się też dołączyć do JUMANJI 👍😃


"Ciągłe poszukiwanie", "świadomość ciała", "elastyczność" - Klaudia i Norbert bardzo mocno podkreślali znaczenie tych elementów, jako łączących teatr z tańcem.No i wyobraźnia - królowa wszystkiego w życiu co piękne i nowatorskie!

Baaardzo podoba mi się rada Klaudii jak ją ćwiczyć! Genialny w swojej prostocie sposób, który i Wam się przyda!


Norbert też ma absolutną rację i słusznie zauważa, że aby np. wejść w charakter postaci (a więc wyobrazić sobie ją, a potem wyrazić ruchem i mimiką twarzy) trzeba w nią "uwierzyć i wejść" na 100%. A więc...pozostawić przed drzwiami do krainy wyobraźni...nasze ego 😉


A potem zamknąć oczy i po prostu tworzyć.

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona. Albert Einstein

Wyobraźnia ma moc sprawczą. Ogromna ilość rzeczy, które stworzyliśmy jako ludzie - czego używamy, czym się otaczamy - najpierw zaistniała w naszej głowie. Najpierw była po prostu właśnie wytworem naszej wyobraźni.


Ale wyobraźnia to nie tylko narzędzie w sztuce i innowacji. To ona pomaga nam znaleźć sposób i drogę w sytuacjach życiowych, w których znaleźliśmy się po raz pierwszy. Dlatego jej ćwiczenie (i korzystanie z niej!) jest tak ważne. Wiedza, analiza i doświadczenia z przeszłości mają swoje ograniczenia. Ludzka wyobraźnia - nie ma granic!


Klaudia i Norbert: świetni ludzie, świetne rady 👍 Mam nadzieję, że skorzystacie z nich również dla siebie!


A ja z naszej strony dorzucę Wam jeszcze 2 ćwiczenia na kreatywność i wyobraźnię:

  1. Metoda "Tak...i" (tutaj linkuję do fragmentu książki Tiny Fey, ale znajdziesz też inne wpisy na naszym blogu na ten temat)

  2. Metoda "30 kółek"

Klaudia, Norbert - spełnienia marzeń. I do zobaczenia na scenie 🧡5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page