top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Gawinecka

Nasz najbliższy kurs dla tancerzy w Krakowie w LOFToDANCE!

Zaktualizowano: 16 lip 2022

To już nasz kolejne zajęcia z tańca w Krakowie w LOFToDANCE! Wyjątkowe, bo prowadzimy nasze warsztaty z improwizacji tanecznej w duecie zawodowy choreograf + mentor i trener branży kreatywnej. Dzięki temu wynosisz z tych weekendowych warsztatów dla tancerzy znacznie więcej niż na standardowej lekcji tańca!


Nie udało Ci się dotrzeć na tę lekcję z nami w LOFToDANCE?

Nic nie szkodzi! Robimy warsztaty "JA w tańcu - Open" regularnie! Zapisz się na nasz newsletter poniżej, a otrzymasz powiadomienie na maila, gdy będzie kolejny termin - czy to wpisany w grafik LOFToDANCE czy w innej szkole tańca!


Grafik szkolenia

dla tancerzy:

Data: 5 września, 2020

(g. 15:00-18:00)

Miejsce: LOFToDANCE

Warsztaty z improwizacji tanecznej, dające tancerzom większą odwagę i swobodę w wyrażaniu siebie w tańcu ✨


Dla wszystkich, niezależnie od tego czy szalejesz tanecznie na parkiecie dopiero miesiąc czy już 10 lat.


Zapraszamy zarówno osoby, które już wzięły udział w naszych zajęciach organizowanych poprzednio w LOFToDANCE, jak i tych, którzy dopiero teraz chcą spróbować swoich sił w lekcjach z rozwoju artystycznego.

➡️ Czym się kierować w tworzeniu układów tanecznych?

➡️ Co robić, gdy nie masz pełnych informacji od instruktora czy choreografa jak wykonać dany krok lub układ?

➡️ Jakie wewnętrzne przekonania będą Cię wspierać w rozwoju jako tancerz 👍🚀

➡️ A jakie wpakują Cię w ślepy zaułek - i co z nimi zrobić 🤷


Jak zwykle, będzie dużo o tym jak i gdzie szukać w sobie kreatywnych pomysłów na ciekawy, indywidualny język ciała w tańcu.


Przed warsztatami WARTO:

Zobaczyć nasze materiały o kreatywności oraz budowaniu świadomości ciała


Ceny i zapisy na warsztaty w Krakowie w szkole tańca LOFToDANCE kliknij tutaj!


To tutaj, w LOFToDANCE zaczęliśmy nasze pierwsze próby w duecie i udoskonalanie koncepcji autorskich warsztatów "JA w tańcu - Open" (improwizacja taneczna dla wszystkich), a także drugą odnogę tych warsztatów "JA w tańcu - PRO".


Na podstronie "JA w tańcu - Open" znajdziesz szeroki opis dlaczego, jak, po co i dla kogo robimy warsztaty z improwizacji tanecznej, ale warto też np. przeczytać ten mega wartościowy wpis na portalu "Taniec Polska" autorstwa znanej tancerki i choreografki, Małgorzaty Ziółkowskiej, o znaczeniu improwizacji tańca w rozwoju KAŻDEGO tancerza.


Oto jego kilka istotnych myśli i fragmentów, w które my również głęboko wierzymy i chcemy Wam zaszczepić na naszych warsztatach w LOFToDANCE:

Tym, co odróżnia warsztaty improwizacyjne od tradycyjnej nauki technik tanecznych na kursach tańca jest brak oczekiwania, że wszystko musi być perfekcyjne i estetyczne. [...] W improwizacji znajduje się wiele miejsca dla ruchu naturalnego, niedopowiedzeń, ciszy i pauz w działaniu. Nie ma natomiast miejsca dla rywalizacji czy pragnienia bycia zawsze najlepszym.
U każdego moment fascynacji improwizacją jest odmienny – jedni poddają się jej działaniu od pierwszego kontaktu, a inni angażują się w nią powoli, aczkolwiek konsekwentnie. Pomaga ona dotrzeć do najgłębszych, bardziej i mniej skrywanych bądź blokowanych na poziomie świadomości zasobów. Nie ma w niej miejsca dla stereotypów, spięć i schematów (zasadą jest brak reguł i nieustająca czujność). Każdy człowiek i jego ruch są niepowtarzalną, piękną historią, którą warto starać się pojąć, a przynajmniej poczuć.
Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość opowiedzenia ruchem o ważnych dla siebie sprawach. Improwizacja nie jest mdłym, transowym, bezmyślnym czy sennym zawieszeniem – są w niej same konkrety, choć trudne z powodu często spotykanego utracenia przez dorosłych zdolności do komunikowania się ze swoim wewnętrznym dzieckiem.

Jeszcze raz zapraszam Was serdecznie na nasze warsztaty taneczne. Do zobaczenia na parkiecie LOFToDANCE!


2 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page