top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Gawinecka

Wewnętrzna motywacja: Sylvester Stallone i jego droga do sukcesu

Zaktualizowano: 19 lip 2022

Najczęściej widzimy końcowy sukces.🤩 Rzadziej: drogę do niego. A prawda jest taka, że droga do sukcesu rzadko kiedy jest prosta i trwa 5 minut. Poniżej 👇film o drodze do sukcesu, gdzie podczas wywiadu. Sylvester Stallone opowiada o swojej ścieżce do roli Rocky’ego Balboa 💪


Komplikacje przy porodzie sparaliżowały częściowo jego twarz i sprawiły, że mówił niewyraźnie. Niezbyt udany „start w życie” dla aktora🤔 A jednak. Sly wolał koncentrować swoją uwagę na marzeniu, nie na przeszkodach. I to pomimo wielu przeciwności losu na swojej drodze do artystycznego sukcesu.


Grał bodajże od 7 lat zanim „Rocky” wyniósł go na szczyt. Nie ma co ukrywać - często klepał biedę. Czasem trafiały się jakieś role, ale na większości castingów było odrzucany ze względu na swoje „wady”.


Sly postanowił uczynić z nich atut 👍 To on jest autorem scenariusza do filmu "Rocky". Napisał go w trzy i pół dnia, zainspirowany walką Muhammad’a Ali, którą właśnie zobaczył. I co tutaj dużo mówić - również tym, co sam w życiu przeszedł.

Na scenariusz filmu w końcu zwrócono uwagę✅ Na Stallone jako odtwórcę głównej roli - nie ❌

Proponowano coraz wyższe stawki za sam skrypt. Tyle, że Sylwester Stallone wiedział, że tak naprawdę to nie jest gra tylko o pieniądze, ale przede wszystkim o marzenie.

Pisał Rocky’ego pod siebie: skoro nie dostaje ról, bo jest „zbyt”, albo „za bardzo” albo „za mało” - stworzył sam dla siebie coś, co było IDEALNE dla niego..

Rezultat? Jego charakterystyczne cechy, jego życie, jego osobowość, uczyniły głównego bohatera tego filmu wiarygodnym. Unikalnym. Autentycznym. A do tego film - kasowym przebojem.

Na warsztatach często „dajemy Wam popalić”. Tak, to fakt. Bo naszym celem jest stworzyć Wam wymagające i… bezpieczne środowisko do przetestowania swoich pomysłów i granic. Przeprowadzić Was przez szereg (naturalnych!) psychologicznych reakcji na to co trudne, nieznane, ba - nawet przez porażkę. I nauczyć wychodzić z tego wszystkiego zwycięsko.

Czasami wystarczy jedna lekcja, czasami cała seria.

Każdy ma swoją drogę do przejścia 🚶‍♂️🏃‍♀️ 😍😘🚜🛴🚍🚀⛵️

I to jest w życiu i w każdym z nas właśnie najpiękniejsze 😘


Zapraszam na warsztaty z improwizacji tanecznej "JA w tańcu - Open" oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania na temat warsztatów improwizacji, a także - kiedy warto przyjść na nie."JA w tańcu - PRO" droga do sukcesu tancerza bywa usłana... castingami. Wypatruj kolejnych terminów tych warsztatów, które pomogą Ci przygotować się do uczynienia ze swojej tanecznej pasji zawodu lub napisz do mnie jeżeli masz grupę.
Na czym skupić naszą uwagę, aby uzyskać maksimum naszych możliwości, aby odnieść sukces nawet w niesprzyjającej sytuacji?

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page